SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 3 stycznia 2024 roku uczniowie klas 1 - 3 uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym prowadzonym przez funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach – mł. asp. Tomasza Klimczewskiego.
Zaproszony gość przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach praktycznych przygotowanych przez policjanta. Mundurowy zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu i prawidłowe zapinanie fotelika i pasów bezpieczeństwa. Aby podkreślić jak to jest ważne, opowiedział dzieciom prawdziwą historię niegrzecznej Hani, która na skutek zabawy w aucie pasem bezpieczeństwa doznała obrażeń ciała i znalazła się w szpitalu.
Podczas spotkania policjant zaprezentował serię filmów edukacyjnych z udziałem przedstawicieli policji, straży pożarnej, służby zdrowia. Na nagraniu zostało uwiecznione niebezpieczne zachowanie jeża Edka, który na przykład przechodzi przez przejście dla pieszych patrząc w telefon lub nieuważnie przebiega przez ulicę. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych, numerów alarmowych oraz zasad przechodzenia przez ulicę.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi na zakończenie spotkania funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.
Wierzymy, że zdobyta wiedza znajdzie zastosowanie w codziennym życiu naszych podopiecznych.

Utworzono dnia 09.01.2024, 18:03