Biedronki w bibliotece

Znalezione obrazy dla zapytania pan radosny

07 lutego 2019 r. grupa przedszkolna Biedronki przybyła do szkolnej biblioteki na spotkanie z „Panem Radosnym” – książeczką dla dzieci z serii Mr. Men i Mała Miss, której autorem jest Roger Hargreaves. Podczas naszego spotkania przedszkolaczki dowiedziały się, że każdy z nas ma prawo czuć czasem złość, smutek, strach, radość czy wstyd. Każdy może mieć trochę gorszy dzień i nastrój, ale najważniejsze jest, by wiedzieć jak sobie poradzić z niechcianym humorkiem. Z pomocą okazuje się, że może przyjść np. „Pan Radosny”- bohater książeczki, który swym nastrojem zaraża wszystkich wokół. Historia Pana Radosnego i Pana Smuteczka wprawiła nas w dobry humor i samopoczucie. W efekcie dzieci wykonały z plasteliny biblioteczne stworki - humorki. Podsumowując zajęcia, wspólnie obejrzeliśmy również tylne strony okładek książeczek z serii Mr. Men i Mała Miss. Znaleźliśmy tam emocje i elementy osobowości, które charakteryzują niemal każdego z nas! W związku z tym serdecznie polecamy zapoznanie się np. z „Panem Siłaczkiem”, „Panem Galaretą” czy „Panem Bałaganem” oraz „Małą Wstydnisią”, „Małą Uparciuszką” czy „Mała Złośnicą”.