Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości wsparcie dla szkół podstawowych - Gmina Łęczyce -  Portal gov.pl

​Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali otrzymała wsparcie finansowe na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegającego na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria Przyszłości”

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowa kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
W ramach programu publiczne szkoły podstawowe otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym
i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych,  technologii
i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Dzięki otrzymanemu wsparciu w Szkole Podstawowej w Kowali pojawiła się drukarka 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie! Kwota wsparcia jest uzależniona od ilości uczniów uczęszczających do szkoły.

Szkoła w ramach programu zakupiła nowoczesny sprzęt w kwocie 60 000 zł.

W 2021r. w ramach otrzymanego wsparcia został zakupiony następujący sprzęt:

• KLOCKI KONSTRUKCYJNE KORBO PLATFORMS 100 – 2 komplety
  • KLOCKI KONSTRUKCYJNE KORBO EDU + CONCEPT – 1 komplet
  • DRUKARKA 3D EDUTECH – 1 sztuka
  • PAKIET 3: INŻYNIER BLOCKS Z KSIĄŻKĄ - 5 zestawów
  • KODOWANIE ROZSZERZONE KORBO Z KSIĄŻKĄ – 5 zestawów
  • KORBO PLATFORMS 100 SZT – 1 komplet
  • LAPTOP DO DRUKARKI 3D – 1 sztuka
  • FILAMENTY FLASHFIL 20 - 1 komplet
  • MIKROKONTROLER Z CZUJNIKAM – 1 zestaw
  • LUTOWNICA Z AKCESORIAMI – 1 zestaw
  • APARAT Z FUNKCJĄ KAMERY FULL HD – 1 sztuka
  • STATYW DO APARATU KAMERY TELEFONU – 1 sztuka
  • OŚWIETLENIE STUDYJNE – 1 komplet
  • MIKROFON KIERUNKOWY – 1 sztuka
  • MIKROPORT Z AKCESORIAMI – 1 zestaw
  • GIMBAL DO APARATU I KAMERY – 1 sztuka
  • ROBOT EDUKACYJNY Q-SCOUT Z PLANSZAMI I AKUMULATORAMI – 5 zestawów
  • ROBOT EDUKACYJNY Q-SCOUT Z MATERIAŁAMI EDUKACYJNYMI – 1 zestaw
  • GOGLE VR 4 PAKIET – 1 zestaw
  • LICENCJA - 3 LATA GOGLE VR – 1 sztuka

Zakupiony sprzęt pozwoli poprzez zabawę rozwinąć umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów. Szkoły zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwiania umiejętności.