(NIE)zwykła matematyka

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego (Nie) zwykła matematyka

Celem projektu jest m.in.:

1.Rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych, poprzez zastosowanie metod aktywizujących z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów;

2.Poszerzenie, pogłębienie wiedzy na temat liczb i działań na nich oraz figur geometrycznych, integracja wiedzy szkolnej i pozaszkolnej, doświadczeń uczniowskich i ich aktywnego działania;

3.Uświadamianie uczniów i pokazanie im, jakie szerokie zastosowanie w praktyce i codziennym życiu ma matematyka;

4.Rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania oraz wzmacnianie motywacji poznawczej;

5.Propagowanie umiejętności i wiedzy matematycznej w środowisku lokalnym;

6.Integracja środowisk biorących udział w projekcie;

7. Rozwijanie umiejętności społecznych (praca w zespole, pełnienie ról, odpowiedzialność) oraz kompetencji takich jak kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, samorządność.

Sposób realizacji:

Projekt realizowany jest od w terminie od 1 września 2023 do 31 maja 2024 i sami decydujemy o podziale zadań i terminie ich realizacji. Zadania może wykonywać jedna grupa /oddział / klasa lub można je realizować w kilku klasach jednocześnie. Uczestnicy projektu zobowiązują się dzielić na bieżąco relacjami z wykonanych zadań na grupie (Nie)zwykła matematyka 2023/2024 – grupa na portalu Facebook.

Warunkiem otrzymania certyfikatu potwierdzającego udział w projekcie jest zrealizowanie i przesłanie relacji co najmniej 8 zadań projektowych z 10 różnych modułów w terminie od 1 września 2023 do 31 maja 2024.

Zadania projektowe, z którymi uczniowie mogą się zapoznać są ogólnodostępne i znajdują się w sali matematycznej.