Kalokagathia - healthy soul in healthy body (Kalokagathia – w zdrowym ciele zdrowy duch)

Kalokagathia - healthy soul in healthy body

(Kalokagathia – w zdrowym ciele zdrowy duch)

01.09. 2018 – 31.08. 2020

ACTIVITIES

9/2018

Flaga olimpijska projektu

Children will get acquainted with the symbols, history and meaning of the Olympic games flag. They will design a flag for our Games. Every flag should have a deeper meaning - it should be based on symbols important for our countries and the ideas of the Games.

Dzieci zapoznają się z symbolami, historią i znaczeniem flagi olimpijskiej. Zaprojektują flagę naszego projektu (dot. naszych „igrzysk“). Każda flaga powinna mieć głębsze znaczenie - powinna opierać się na symbolach ważnych dla naszych krajów oraz ideach igrzysk olimpijskich.

11/2018

Historia igrzysk olimpijskich

Children will learn about the origins of Olympic games and the history of the modern games. They will learn about the ideas with which they were founded but also about the problems that appeared because of political disagreements.

Dzieci poznają początki igrzysk olimpijskich i historię współczesnych dyscyplin. Uczniowie dowiedzą się, jakie idee przyświecały pierwszym igrzyskom oraz jakie problemy pojawiły się z powodu sporów politycznych.

3/2019

Ćwicz swój umysł

Activities connected with Brain Awareness Week. Each school will organise events which consist of interesting 'brain lessons' for students and a variety of 'brain games', such as: playing chess/ board games/ sudoku/ puzzles/ tangrams/ nonograms (picross or griddlers) etc.

Działania związane z Tygodniem Mózgu. Każda szkoła organizuje różnorodne wydarzenia, np. interesujące lekcje z wykorzystaniem gier takich jak: szachy, gry planszowe, sudoku, puzzle, tangramy, nonogramy itp.

3/2019

Harmonia ciała i duszy

This activity is focused on techniques providing relaxation and harmonisation of the body and the mind. It should help children to become friends with their body and listen to its needs. Example activity: yoga, tai chi.

Działanie koncentruje się na technikach zapewniających relaks i harmonię ciała i umysłu. Powinno pomóc dzieciom zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem i wsłuchać się w jego potrzeby. Przykładowe działania: joga, tai chi.

5/2019

Opieka zdrowotna i profilaktyka

In this activity we should learn more about our body. What is good for it, how we can help it, what destroys it. The big theme is healthy food.

Podczas tego działania uczniowie będą uczyć się o ludzkim ciele, o tym, co jest dla niego korzystne, a co szkodliwe. Szczególnie ważną częścią działania jest zdrowa żywność.

9/2019

Hymny narodowe państw partnerskich

By listening to the national anthems of our partner countries we can learn a lot about the history, about the European nations. We will also practise English and IT skills when translating it.

Poprzez słuchanie hymnów narodowych państw partnerskich możemy się wiele nauczyć o historii innych narodów. Uczniowie będą także ćwiczyli umiejętności językowe i komputerowe w trakcie tłumaczenia hymnów na język polski.

11/2019

Trasa płomienia olimpijskiego

By following the Olympic flame from its start point at the Mount Olympus to all partner schools we can learn a lot about the geography of Europe.

Poprzez śledzenie trasy płomienia olimpijskiego od góry Olimp do każdej ze szkół partnerskich, uczniowie poznają geografię Europy.

1/2020

Maskotki igrzysk olimpijskich

Children will learn about the phenomenon of mascots. They will learn about various mascots that were used during the history, the symbols, the meaning of them. They will design a mascot for the Games planned for their country and explain their choice.

Dzieci poznają maskotki olimpijskie. Będą uczyć się o  różnych maskotkach, które występowały w trakcie  historii igrzysk, poznają ich symbolikę oraz znaczenie. Następnie uczniowie zaprojektują maskotkę igrzysk planowanych w Polsce i wyjaśnią swój wybór.

3/2020

Ceremonia otwarcia

The opening ceremony comes almost at the end of the project. We will prepare some dancing performance that could represent our school at the final meeting in the UK. The meeting will be focused on dancing activities.

Ceremonia otwarcia będzie jednym z końcowych działań projektowych. Uczniowie przygotują pokaz taneczny prezentujący szkołę podczas ostatniego spotkania w Wielkiej Brytanii. Głównym tematem spotkania będą zajęcia taneczne.

5/2020

Paraolimpiada

In this sports event we will simulate a situation of having some physical handicap (blind, deaf, missing legs etc.).Children will experience the feeling of being physically limited.

Podczas tego wydarzenia sportowego uczniowie będą symulować sytuację niepełnosprawności fizycznej (osoba niewidoma, głuchoniema, bez kończyn itp.). Dzieci będą miały możliwość odczuć fizyczne ograniczenia.

MOBILITIES

term