Jagódki w bibliotece

„Zaczaruj małe rączki, oczka i uszka” - Jagódki w bibliotece szkolnej

25 października 2018 r. grupa przedszkolna Jagódki z p. Elą Cholewińską i p. Olą Grzegorczyk uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych
w bibliotece szkolnej. Podczas naszego spotkania dzieci dowiedziały się jak czytać książki wszystkimi zmysłami. W bibliotece na przedszkolaków czekała tajemnicza wystawa, dzięki której dzieci mogły aktywnie poznawać treści różnych książek – poprzez dotyk, słuch, a przede wszystkim przez dobrą zabawę. Jagódki zapoznały się z różnorodnymi rodzajami książeczek w postaci dmuchanej, piszczącej, szeleszczącej czy kąpielowej. Były również książeczki kontrastowe, dźwiękonaśladowcze oraz z elementami dźwiękowymi, książki aktywizujące i interaktywne, książeczki z obrazkami, z krótkimi opisami oraz ruchomymi elementami i gadżetami. Dzieci były ogromnie zainteresowane, wszystkie bardzo aktywnie brały udział w zajęciach.

Kochani Rodzice zachęcamy do głośnego czytania książek dla swoich pociech. Podczas czytania właśnie takich książeczek - teraz (kolorowych, czarujących małe oczka, rączki i uszka) wasze dziecko chętniej sięgnie w przyszłości po zwykłą książkę do czytania.

Spotkanie wpisuje się w działania biblioteczne zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Katarzyna Lużyńska-Kasperek