Pociąg do Czytania

6 listopada 2019 r. uczniowie klasy I wyruszyli w podróż bajkowym pociągiem do krainy Czytania. Podczas zajęć czytelniczych zorganizowanych w szkolnej bibliotece pierwszoklasiści mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami, nie tylko w zakresie czytania, ale także współpracy oraz aktywnego słuchania. Jak przed każdą podróżą tak i teraz dzieci musiały się odpowiednio przygotować tzn. zmierzyły się z próbą samodzielnego zakupu biletu na pociąg, udowodniły, że potrafiłyby zaplanować wyjazd, wiedziały co należy zabrać ze sobą w podróż, a także odpowiednio zachowywać się w pociągu. I tak pierwszoklasiści Pociągiem do Czytania przymierzyli stację Skarga Książki, na której pięknie przeczytały wiersz J. Huszczy, następnie przez stację Życzenia Książki dotarły do pięknej bajkowej krainy. Czekały tam już mamy oraz babcia Marzena, by wszystkim dzielnym pierwszakom przeczytać fragmenty książek i wierszy. Nasze spotkanie czytelnicze przebiegło w klimacie wesołej zabawy i przemiłej atmosfery, dzięki której kształtujemy i rozwijamy zamiłowania czytelnicze u naszych uczniów.

Katarzyna Lużyńska-Kasperek