Erasmus wizyta w Hiszpanii

Erasmus+ 2019, Hiszpania

W dniach 28.09. – 05.10.2019 delegacja uczniów i nauczycieli z Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu w Hiszpanii w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Kalokagathia – healthy soul in healthy body” („W zdrowym ciele, zdrowy duch”). Uczniowie uczestniczyli w zajęciach szkolnych i różnorodnych aktywnościach projektowych – w tym sportowych, dzięki czemu poznali swoich rówieśników z Anglii, Finlandii, Czech i Hiszpanii. Mieli także możliwość ćwiczenia w praktyce swoich umiejętności językowych.

Wizyta okiem uczennicy:

28 września

O godzinie 1 odbyła się zbiórka przed szkołą. Gdy byliśmy już przeliczeni, a wszystkie dokumenty przygotowane, wyjechaliśmy. Kiedy dotarliśmy na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie, nadaliśmy walizki, odprawiliśmy się i czekaliśmy na lot do Alicante. Lecieliśmy tam około 3 godzin. Po wylądowaniu odebraliśmy bagaże i poszliśmy do naszego hotelu. Nie mogliśmy jeszcze skorzystać z pokoi, więc przebraliśmy się, zostawiliśmy walizki w specjalnej sali i poszliśmy do fantastycznej palmiarni oraz na plażę. Wieczorem wróciliśmy do hotelu, zabraliśmy bagaże do pokoi i poszliśmy spać.

29 września

O godzinie 9 mieliśmy śniadanie w hotelu. Po posiłku zabraliśmy nasze walizki i pojechaliśmy taksówkami do centrum Alicante, gdzie zostawiliśmy bagaże na dworcu. Następnie poszliśmy spotkać się z brytyjską grupą aby rozpocząć zwiedzanie. Zobaczyliśmy zamek św. Barbary, stare miasto i ulicę z zabawnymi figurami grzybów. Potem wróciliśmy na dworzec, żeby zabrać nasze walizki i pojechać do Quintanar del Rey. Wieczorem wszyscy uczniowie pojechali do domów rodzin goszczących.

30 września

Gdy przyjechaliśmy do szkoły w Quintanar, odbyło się powitanie oraz przedstawienie grup z poszczególnych państw. Następnie mieliśmy ok. 40 minutową przerwę, po której poszliśmy na boisko, żeby w międzynarodowej grupie ćwiczyć zumbę.

1 października

Pojechaliśmy na wycieczkę do średniowiecznego miasteczka Alarcon, gdzie zobaczyliśmy ogromny rynek, pięć kościołów – z czego tylko jeden nadal używany do modlitwy i nabożeństw, a także przeszliśmy się wzdłuż rzeki wokół ogromnej góry i podziwialiśmy przepiękne widoki.

2 października

Spotkaliśmy się z tamtejszymi koszykarzami, a jeden z nich był Polakiem! Mieliśmy z nimi trochę ćwiczeń z udziałem piłki do koszykówki, a później poszliśmy grać w grę - trochę podobną, lecz równocześnie ogromnie różniącą się od piłki nożnej. Zasady były prawie takie same, ale można było używać tylko rąk. Po tym odbyła się 40 minutowa przerwa. Mieliśmy później jeszcze sportowe zabawy w grupach.

3 października

Odbyła się piesza wycieczka do rezerwatu przyrody, gdzie mogliśmy podziwiać piękne przykłady hiszpańskiej flory, np. gigantyczne opuncje .

4 października

Ostatniego dnia mieliśmy ćwiczenia na materacach, czyli pilates. Była też gra na orientację w terenie. Potem odbyło się uroczyste pożegnanie wszystkich uczestników oraz wręczenie certyfikatów. Hiszpańscy uczniowie przedstawili program artystyczny.

5 października

Wyjechaliśmy z Alicante bardzo wcześnie. Pojechaliśmy na lotnisko, gdzie nadaliśmy walizki, odprawiliśmy i rozstaliśmy się z grupami z innych państw. Z Warszawy wracaliśmy flixbusem. Około godziny 18 byliśmy już w domach.

Erasmus + Wizyta w Hiszpanii

Utworzono dnia 21.11.2019, 22:47